Sulama miktarlarında %30za kadar su tasarrufu sağlanmakta ve düzenli sulama sayesinde bitkilerin mantar vb. hastalıklara yakalanmasına ve düzensiz sulamadan kaynaklanan bitkilerin kurumasının büyük bir ölçüde önüne geçilmektedir.Otomatik Sulama Sistemi, insan gücü ve zaman tasarrufu sağlayarak kendini kısa bir sürede amorti etmektedir. Sistemin sağlıklı çalışması için profesyonel uygulama büyük önem taşımaktadır.

Günlük hayattan bir örnek verecek olursak bir bahçıvanınız var ama otomatik sulama sisteminiz yok. Bu bahçe bahçıvan tarafından sulanmaktadır, bu personelin herhangi bir sebepten dolayı aşırı sıcaklarda bahçeye gelemediğini düşünelim bu durumda bahçeniz susuz kalacak ve bitkileriniz kurumaya başlayacaktır. Bu gibi durumlara mahal vermemek için otomatik sulama sistemini öneriyoruz. Bitkileriniz istenilen saatte ve belli su oranları ile otomatik olarak sulanacak ve bitkileriniz hızlı ve sağlıklı şekilde büyüyeceklerdir.

AVANTAJLARI

  • İşçilik ve zaman tasarrufu sağlar
  • Kontrol sistemi sayesinde toprağın suya ihtiyaç duyması halinde otomatik olarak devreye girer.
  • Su borularının zarar görmesi halinde kolayca tamiri mümkündür.
  • Suyun akıllı kullanımı sayesinde çevreye duyarlı bir sistemdir.

Kurulacak otomatik sulama sistemi, bir depo ve hidrofor tarafından beslenecek olup bitki yapısı ve mevsimsel değişikliklere göre tek noktadan program yapılabilen tipte tam otomatik olarak dizayn edilmektedir. Sahadaki çim alanlar springler, çalı ve yer örtücüler ise damlama hatları ile sulanmaktadır. Su deposundaki bir hidrofor tarafından beslenen ve tüm sahayı çevreleyen polietilen borularla suyun dağılımı sağlanmaktadır.

Broşürümüzü İndirebilirsiniz

Peyzaj hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için kataloğumuzu indirebilirsiniz…